Το πρώτο κουδούνι!

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση έλαβε χώρα η τελετή του αγιασμού στο σχολείο μας, τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021, από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Ορεστιάδας, Διδυμοτείχου και Σουφλίου κκ. Δαμασκηνό και τη συμμετοχή του Σοφολογιότατου τοποτηρητή Μουφτείας Διδυμοτείχου κ. Χαμζά Οσμάν και πλήθος κληρικών.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους

εκπρόσωποι των πολιτειακών, διοικητικών και θρησκευτικών θεσμών καθώς και εκπρόσωποι των σωμάτων ασφαλείας και του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Λυκείου. Ευχή όλων μια σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργικότητα σε ανοιχτά και ασφαλή σχολεία.

Η Διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του σχολείου καλωσόρισε τους μαθητές της Α' λυκείου στο νέο τους σχολείο, ευχήθηκε σε όλους καλή πρόοδο και υγεία με ξεχωριστή μνεία στους τελειόφοιτους μαθητές και μαθήτριες για δυναμη στον καλό αγώνα προς επίτευξη των στόχων τους.

Agiasmos1

Agiasmos3