H σχολική χρονιά 2022-23 αρχίζει...

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Γυμνασίου-Λυκείου ο καθιερωμένος αγιασμός που σημοτοδοτεί την έναρξη της σχολικής χρονιάς.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2       ΑΓΙΑΣΜΟΣ 6

Η παρουσία των ιερέων, του σοφολογιότατου Σοφολογιότατου τοποτηρητή Μουφτείας Διδυμοτείχου κ. Χαμζά Οσμάν, του Δημάρχου του Δήμου κ. Καλακίκου Π., του Αντιπεριφερειάρχη κ. Δελησταμάτη Β, των εκπροσώπων των πολιτειακών, διοικητικών και θρησκευτικών θεσμών καθώς και των σωμάτων ασφαλείας και του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Λυκείου τίμησε τον μαθητικό και εκπαιδευτικό κόσμο των δύο σχολείων.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 3       ΑΓΙΑΣΜΟΣ 4

Ευχή όλων μια χρονιά χωρίς προβλήματα, όπου τα πρόσωπα των παιδιών που τόσα χρόνια καλύπτονταν από μία μάσκα θα φαίνονται τώρα γελαστά και χαρούμενα.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 5

Η Διεύθυνση και το προσωπικό του σχολείου υποδέχτηκαν και καλωσόρισαν τους μαθητές της Α΄Λυκείου και εύχονται σε όλους τους μαθητές καλή χρονιά, δημιουργική με υγεία και υπομονή, αλλά και στους μαθητές της Γ΄ Λυκείου υπομονή και δύναμη για την τόσο απαιτητητική χρονιά που τους περιμένει!

Να θυμούνται όλοι ότι η παιδεία είναι αυτή που θα τους δώσει τα εφόδια για ένα καλύτερο μέλλον δικό τους και του κόσμου!!!

ΑΓΙΑΣΜΟΣ 1          ΑΓΙΑΣΜΟΣ 8