Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων από τη Διεύθυντρια του σχολείου

Σήμερα Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου υποδέχθηκαν στη σχολική μονάδα τους γονείς/ κηδεμόνες  των μαθητών/τριών και των τριών τάξεων .  Η Διευθύντρια ενημέρωσε τους γονείς/ κηδεμόνες για θέματα σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου, τον εσωτερικό σχολικό κανονισμό και τα ποικίλα προγράμματα στα οποία το σχολείο συμμετέχει. Δόθηκε ιδιαίτερη έμφαση στην ισχυρή επιθυμία της διεύθυνσης αλλά και των εκπαιδευτικών για μια στενή συνεργασία και επικοινωνία μεταξύ της οικογένειας και του σχολείου με στόχο την καλύτερη  από κοινού αντιμετώπιση των προβλημάτων που τυχόν προκύπτουν  αλλά και την αποτελεσματικότερη  εξέλιξη και πρόοδο κάθε μαθητή/τριας.