Κλιματική αλλαγή- Ενημέρωση από το ΚΠΕ Βιστωνίδας

Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν και να λύσουν τις απορίες τους σχετικά με το πάντα επίκαιρο θέμα της κλιματικής αλλαγής στον πλανήτη. Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τον υπεύθυνο του ΚΠΕ Βιστωνίδας, κύριο Παναγιώτη Ντούμα, ο οποίος με πολύ ξεκάθαρο και άμεσο τρόπο αναφέρθηκε στις αιτίες του φαινομένου, τα περιθώρια αντιμετώπισής του αλλά και τις επιπτώσεις του όχι μόνο στο φυσικό περιβάλλον αλλά και στη σωματική και την ψυχική υγεία των ανθρώπων.  Τα σαφή μηνύματα που έλαβαν οι μαθητές/τριες κατά την αλληλεπίδραση τους με τον κύριο Ντούμα, ελπίζουμε να συμβάλει στην υπεύθυνη στάση των ενεργών πολιτών του αύριο για έναν βιώσιμο πλανήτη.

Κπε τελικό