ΑΓΙΑΣΜΟΣ 2023-24

Σήμερα, Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιηθήκε ο καθιερωμένος Αγιασμός του Λυκείου και του Γυμνασίου Σουφλίου για την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Οι εκπαιδευτικοί του Λυκείου και του Γυμνασίου  ευχήθηκαν στο μαθητικό κόσμο των δύο σχολείων υγεία και δύναμη να αντιμετωπίζουν κάθε σκόπελο που θα προκύψει υποσχόμενοι ότι θα είναι πάντα κυρηναίοι των μαθητών στο ταξίδι της γνώσης. Το ταξίδι αυτό να τους δώσει αξίες και ιδανικά και να γαλουχηθούν με σεβασμό και αγάπη προς τον άνθρωπο και το περιβάλλον. Πάντα δίπλα τους θα βρίσκονται οι εκπαιδευτικοί έτοιμοι να ανταποκριθούν σε κάθε πρόκληση των καιρών.

AGIASMOS 2023 1  AGIASMOS 2023 2

Επίσης, ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Διδυμοτείχου-Ορεστιάδας-Σουφλίου, ο Μουφτής Έβρου, οι αντιδήμαρχοι του Δήμου Σουφλίου, ο πρόεδρος του Συλλόγου Εμπόρων και Βιοτεχνών του Δήμου, η πρόεδρος του Συλλόγου και Κηδεμόνων του Λυκείου παραβρέθηκαν στην καθιερωμένη τελετή ευχόμενοι στους μαθητές για τη νέα σχολική χρονιά.