Γενικά

Μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19

Σας γνωστοποιούμε ότι στο ΦΕΚ Β ́ 4187/10-09-2021 Β ́ 4187/10-09-2021 δημοσιεύτηκε η υπ. αριθ. Δ1α/Γ.Π.οικ. 55254/09-09-2021 ΚΥΑ με θέμα: «Λειτουργία των εκπαιδευτικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, εργαστηριακών κέντρων και σχολικών εργαστηρίων, Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας, Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης, Μεταλυκειακού έτους - τάξης Μαθητείας ΕΠΑ.Λ., Κέντρων Διά Βίου Μάθησης, δομών Ε.Ε.Κ. και Δ.Β.Μ. της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων, φροντιστηρίων, κέντρων ξένων γλωσσών, φορέων παροχής εκπαίδευσης και πιστοποίησης δεξιοτήτων, ξενόγλωσσων ινστιτούτων εκπαίδευσης και πάσης φύσεως συναφών δομών, Δημοσίων και Ιδιωτικών, Δημοσίων Βιβλιοθηκών, της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος και των Γενικών Αρχείων του Κράτους κατά την έναρξη του σχολικού έτους 2021 - 2022 και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 κατά τη λειτουργία τους»

Παρακαλούμε για την ενημέρωση σας στον σύνδεσμο : Λειτουργία σχολικών μονάδων κατά την έναρξη του σχολικού έτους 2021-2022

• Προβολές: 1

Το πρώτο κουδούνι!

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση έλαβε χώρα η τελετή του αγιασμού στο σχολείο μας, τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021, από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Ορεστιάδας, Διδυμοτείχου και Σουφλίου κκ. Δαμασκηνό και τη συμμετοχή του Σοφολογιότατου τοποτηρητή Μουφτείας Διδυμοτείχου κ. Χαμζά Οσμάν και πλήθος κληρικών.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους

Περισσότερα: Το πρώτο κουδούνι!

• Προβολές: 16

Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου 2021 - Λειτουργία σχολείου

Σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 19-7-2021 μέχρι και την Τετάρτη 28-7-2021 και ώρα 24:00, όλοι οι υποψήφιοι θα πρέπει να υποβάλουν το μηχανογραφικό τους δελτίο στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografiko.it.minedu.gov.gr χρησιμοποιώντας τον προσωπικό κωδικό ασφαλείας τους (password) που έχουν ήδη αποκτήσει ή που θα αποκτήσουν αυτές τις ημέρες (όσοι υποψήφιοι δεν πρόλαβαν να αποκτήσουν ή έχασαν τον κωδικό) και επιλέγοντας «ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ (Μ.Δ.) ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ».

Αρχικά, θα μπορούν να μελετήσουν και να επεξεργαστούν το ΜΔ και να κάνουν προσωρινές προτιμήσεις (Προσωρινή Αποθήκευση) και στην συνέχεια να προχωρήσουν στην τελική οριστικοποίηση του μηχανογραφικού τους δελτίου (Οριστικοποίηση).

Επισημαίνεται ότι η προθεσμία υποβολής ΜΔ είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το ΜΔ.

Στην ίδια ηλεκτρονική διεύθυνση https://michanografiko.it.minedu.gov.gr , όσοι υποψήφιοι δικαιούνται και επιθυμούν, μπορούν να υποβάλουν και το Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για τα Δημόσια ΙΕΚ.

*** Στο πλαίσιο των παραπάνω και προκειμένου να εξυπηρετηθούν οι υποψήφιοι, εφόσον παραστεί ανάγκη και οποιαδήποτε απορία από την πλευρά τους, το σχολείο θα είναι ανοικτό την Τετάρτη 21-07-2021 και 28-07-2021, που είναι και η τελευταία ημέρα υποβολής του Μηχανογραφικού Δελτίου.

• Προβολές: 25

MapΕρμού 1, 68400, Σουφλί